top of page
Прапор

Трансцендентальна медитація
для Захисників та Захисниць

den_zahisnykyv.jpg
3f1607b-depositphotos-545597138-s.jpg

Лікування пост

травматичного стресового розладу (ПТСР)

У той час як терапія для людей з посттравматичним стресовим розладом зазвичай зосереджена на подоланні травми, нове дослідження показує, що заспокійливий ефект ТМ може легше допомогти людям з посттравматичним стресовим розладом вилікуватися.

Половина ветеранів, які взяли участь у дослідженні, більше не відповідали критеріям наявності посттравматичного стресового стресу після 3-місячної практики ТМ, порівняно з лише 10% тих, хто отримував стандартну терапію на основі травм.

Дослідники помітили значне зменшення проблем зі сном учасників та симптомів депресії та тривоги.

Доктор Майєр Беллехсен, головний дослідник і директор Єдиного центру поведінкового здоров’я для ветеранів військових та їхніх сімей у Нортвелл здоров’я в Бей-Шор, штат Нью-Йорк, каже:

«[TM] — це легка в освоєнні техніка, не орієнтована на травму, яка, як було виявлено в цьому дослідженні, покращує симптоми посттравматичного стресового розладу, ймовірно, через досвід фізичного відпочинку».

Дослідження було результатом співпраці Northwell Health, Нью-Йоркського університету та Дослідницького інституту Міжнародного університету Махаріші (MIU) у Ферфілді, штат Айова. Результати опубліковані в Journal of Traumatic Stress Trusted Source.

Дослідження підтримує попередні результати

Доктор Беллехсен пояснює:

«На відміну від загальноприйнятих методів лікування посттравматичного стресового стресу, які зосереджені на травмах і засновані на спогадах пацієнта про минулий травматичний досвід, це втручання не вимагає детального огляду травматичного анамнезу, який деяким людям важко використовувати. Таким чином, це втручання може бути більш терпимим для деяких людей, які борються з посттравматичним стресовим розладом».

Автори наукової роботи припускають, що цінність ТМ для людей з посттравматичним стресовим розладом може полягати в її задокументованій ефективності в управлінні фізіологічними реакціями на стрес загалом.

За словами авторів, попередні дослідження показують, що ТМ допомагає зменшити симптоми гіперзбудження, зміцнює стійкість і підтримує позитивні стратегії подолання.

Нове дослідження також підтверджує висновки дослідження 2018 року, опублікованого в The Lancet Psychiatry Trusted Source, у якому велике рандомізоване контрольоване дослідження продемонструвало, що ТМ є перспективним лікуванням ПТСР.

Доктор Сенфорд Нідіч, старший автор поточного дослідження та директор Центру соціально-емоційного здоров’я в Науково-дослідному інституті MIU, пояснює: «Поточне дослідження додатково підтверджує ефективність [ТМ] як лікування першої лінії для лікування посттравматичного стресового стресу у ветеранів. ».

Набір ветеранів

Для дослідницької роботи Northwell Health провела рандомізоване дослідження за участю 40 ветеранів із задокументованими випадками посттравматичного стресового стресу. Особи були розділені на дві групи по 20 учасників у кожній, і дослідження тривало 12 тижнів.

Група ТМ взяла участь у 16 ​​сеансах медитації на додаток до домашньої практики двічі на день. Інша група продовжила традиційне лікування, психотерапевтичне лікування ПТСР, яке вони вже отримували, або обидва.

На початку та в кінці тестового періоду дослідники оцінювали учасників за допомогою різноманітних анкет. Вони також використовували шкалу посттравматичного стресового розладу, керовану лікарем, для DSM-5 та самозвіт пацієнтів із контрольним списком посттравматичних стресових розладів для інструментів вимірювання DSM-5. DSM-5 розшифровується як Посібник з діагностики та статистики психічних розладів.

Дослідники задокументували значне зниження симптомів посттравматичного стресового стресового стресу, депресії та тривожності, які самі повідомляли в групі ТМ. Єдиним симптомом посттравматичного стресового розладу, який ТМ не зменшив істотно, був гнів.

Цінний інструмент

Доктор Нідіч пояснює важливість визначення ТМ як ефективного інструменту для людей з посттравматичним стресовим стресом,

«Наявність додаткової терапії, заснованої на доказах, принесе користь ветеранам, пропонуючи їм більше можливостей і слугуючи альтернативною стратегією лікування для тих, хто не хоче займатися лікуванням, орієнтованим на травму, або хто не реагує до попереднього втручання посттравматичного стресового стресу».

Автори статті також зазначають, що ТМ може бути корисним як діючим військовослужбовцям, так і ветеранам.

bottom of page